hover animation preload

Paní, co venčí kozy
Jiljí Záruba - , ,

(Pátek, 31. května 2013) Od posledního příspěvku na tomto blogu už napršelo a steklo hodně vody, bylo tu mrtvo, přiznáváme, ale to neznamená, že bychom v časopise Receptář, který stále vychází, ustrnuli. Nebo usnuli na vavřínech. Třeba z toho, že od ledna vycházíme ve stostránkových vydáních za stejnou cenu. Je tam zkrátka víc článků, které lze přeskakovat. Půlrok pryč, mimo pravidelný Receptář jsme vydali jarní speciál a brožurku Choroby a škůdci, kde je popsáno něco přes osmdesát chorob a škůdců rostlin, ale hlavně to, co s nimi. Ale to asi jako pravidelní čtenáři Receptáře víte.
*
O tom, že jedeme dál, svědčí i poslední reportáž, zatím takzvaně nabraná, tedy ještě nepublikovaná, a to o paní, která na samotě u lesa chová stádo koz hnědých krátkosrstých a každý den s nimi chodí nejméně na dvě hodiny na pastvu. Ona je venčí, jako to jiní dělají se psem. Z nostalgie má i několik bílých koz a jedna z nich je na fotografii. Prý je fikaná, ta koza, pozná, když v ohradníku není proud, a to se pak mlsně natahuje za jiným býlím rostoucím za plotem.
*
Takže přátelé - přátelé Receptáře -, pokud se chcete dozvědět i něco ze zákulisí, něco, co nebývá zveřejňováno v časopise ani nikde jinde, občas se sem podívejte. Vždyť vás to nestojí víc než adresa (blog.ireceptar.cz) do Oblíbených a pak jedno kliknutí.


Jak chovat kozy - snímek z připravované reportáže

0 komentářů:

Okomentovat