hover animation preload

Snadno se najde tam, kde toho moc není
Jiljí Záruba -

(Úterý 3. dubna 2012, 14.52 hod.) Kdo by to neznal. Když člověk něco hledá, obvykle to nemůže najít, i když je přesvědčen, že ví, kde to je, a ještě před chvíli to tam bylo. Daleko horší je, když někdo něco hledá v Receptáři. Časopis je totiž každý měsíc nadupaný tolika informacemi, rozuměj všelijakými konkrétními radami, že pamatovat si, kdy kde co bylo, je nad síly kohokoliv. Časopis není jako jiné hobby magazíny, kde je na stránce pár obrázků a text typu, to je krásná květina, když si ji zasadíte, bude vám neskonale příjemně. Dokud vám ta kytka nezvadne. To už tam nepíšou, to dodávám já. V časopise Receptář je toho tolik, že se občas nechytáme ani my. Co občas, často se nechytáme.
Třeba dneska. Někdy vloni přišel dotaz na révu vinnou, čtenáři prý chřadne, dotaz jsme přeposlali Pavlu Vajčnerovi do Znojma, odborníkovi přes víno a jeho révu, on odepsal a my jsme odpověď otiskli. Už tenkrát jsem si říkal, že mám révu vinnou podobně nemocnou a že až nadejde čas, tedy až bude jaro, postříkám ji tak, jak radil odborník. Měl tam totiž názvy přípravků. Čas nadešel, avšak odborníkův text jsem nenašel. Tedy přesněji řečeno našel, ale musel jsem prolistovat skoro celý loňský ročník, skoro stránku po stránce a skoro jsem u toho vzdychal, ačkoliv jsem měl v hlavě vjem, že článeček je někde v dolní části stránky a možná vpravo a že jeho součástí jsou fotky šeredně vypadající révy vinné…
Kdo by to neznal. Když člověk hledá, občas při tom najde i něco jiného. Objevil jsem radu rostlinolékaře Josefa Galla, která vyšla o tři měsíce dříve než ta Vajčnerova a která reaguje na jinou nemoc révy vinné a tudíž doporučuje jiné postřikové přípravky.
Jak říkám, snadno se najde tam, kde toho moc není. Ale chceme hledat snadno?

0 komentářů:

Okomentovat