hover animation preload

Trubci jsou v tom nevinně
Jiljí Záruba -

(Pondělí 12. března 2012, 15.15 hod.) Zajímalo by mě, jak vzniklo rčení, kouká, jako by mu uletěly včely. Pro chovatele je hodně bolestné, když mu včelstvo bere roha, jenže proč by ho to mělo překvapovat až tak, že by se na ně díval hloupě? Neboť tak obecně přirovnání chápeme. Poučený včelař s rojením počítá, může být nanejvýš zaskočen předčasným udělením povolení ke startu, ale rozhodně se nebude tvářit jako mládě skotu, když mu do cesty postaví nová vrata. Tady něco nehraje. Receptář od ledna otiskuje seriál na pokračování, který pojednává o včelaření, autorem je renomovaný včelař Evžen Báchor, a v dubnovém vydání bude povídání o královně, a to se vším všudy. I s tím ulétáváním roje, a proč to tak je. To znamená, že když se to nyní stane, nebude hloupě koukat ani čtenář Receptáře, protože i on bude poučený.
Rčení jsou vůbec záludná. Když se třeba o někom řekne, že je trubec, ani ruku byste mu nepodali. A přitom ve zmíněném včelařském článku se píše: „Za letu královna kopuluje s několika trubci a naplní svou spermobanku samičí látkou. Milostný akt probíhá za poměrně vysokých letových rychlostí. Trubec musí přesně vyhledat matku a rozpoznat její otevřený poševní otvor.“
Řekněte sami, byl by toho schopen někdo, kdo je úplně zbytečný? Lenoch k pohledání? Vyžírka? A to jsem opsal jen úryvek, orgie pokračují, však ten článek o včelí královně se čte jako pohádka.
A pak se ještě říká pilný jako včelka. Jenže takových nás moc není, co říkáte?

0 komentářů:

Okomentovat