hover animation preload

Kdo proklel redaktory Receptáře?
Jiljí Záruba -

(Čtvrtek, 21. července 2011, 13.01 hod.) Takže tentokrát to nevyšlo. Myslím počasí. Poslední roky se totiž stávalo s Železného pravidelností, že když jsme si s někým dopředu domluvili návštěvu, když jsme takzvaně k někomu jeli na reportáž, bylo hezky před i po, jen ten zvolený den pršelo a pršelo, jak hezky říká ve filmu Na samotě u lesa herec Josef Kemr. Nedávno takhle propršel třeba kolega Jan M., který vyrazil za sběratelem, přičemž jinak celý týden pražilo. Myslím slunce. Konec konců, když jsem byl minulý měsíc v úterý v jičínském muzeu, z čehož vznikla dvoustrana v srpnovém Receptáři, taky jsem byl skrápěn deštěm, ačkoliv v pondělí i ve středu shodně ani kapka, ani mráček. Ta zákonitá schválnost je až zarážející a dozajista by si žádala podrobného prozkoumání. Někdo nás prostě nemá rád. Někdo nás proklel. Nejde o to, že bychom byli z cukru, jde o to, že pokud máme fotit, potřebujeme dobré světlo. A to pod mrakem rozhodně není. A pak je taky zpovídaný jaksi veselejší, upřímnější a sdílnější, než když na něm visí tíha zamračena, ba přímo mokra.
Ale možná svítá na lepší časy. Včera jsme se s iReceptářovým kolegou Janem T. vydali za panem Švábem do Mělníka. Ve vinici si vlastnoručně staví něco, čemu říká sklípek, ale co nám spíš připadalo jako Španělsko; každopádně se o zážitek rádi podělíme se čtenáři Receptáře. I iReceptáře. I to byla předem domluvená návštěva, i v tomto případě bylo v pondělí a v úterý jakž takž, tedy slunečno a bez deště, čili vhodné světlo pro fotografování, i ve středu, když jsme dorazili na místo, se zatáhlo a začalo pršet, a to i do objektivů. Jenže tentokrát, a v tom je ta naděje, druhý den, tedy dneska, pršet nepřestalo, jak lze ostatně zjistit pohledem z okna, a jak se zdá pršet nepřestane ani zítra, ba ani o víkendu.
Hle, světlé zítřky na obzoru, jedna půlka prokletí přestává platit, prší pořád. A nadejde doba, kdy budeme říkat: Že týden lije? Buďme v klidu, až pojedeme na Reportáž, vyjde slunce.

0 komentářů:

Okomentovat