hover animation preload

Vzhůru do sedel!
Jiljí Záruba -

(Pátek, 3. června 2011, 11.27 hod.) Cyklistika je fenoménem doby. Dokonce dneska v nějakých novinách vyšlo, že na kole občas jezdí do práce i současný ministr zdravotnictví. V redakci Receptáře je největším odborníkem přes kolo kolega Jan M. Jezdí často a jezdí rád. Padesátikilometrová trasa je pro něj zahřívací projížďka, zatímco jiní už padají, on se teprve dostává do tempa. Onehdy jsme v širším kolektivu společně na kolech zdolávali krajinu Vysočiny, byl dlouhý, táhlý kopec lesem, musel jsem slézt a svůj stroj nahoru vést, všichni daleko, hodně daleko vpředu. Jan M. se vrátil, jestli se mi něco nestalo. A když zjistil, že nestalo, vsedl na bicykl a hurá do kopce, jako by to byla rovinka někde u Čáslavi. A že prý tam nahoře na mě počkají. Počkali. A málem tam zapustili kořeny.
Cyklistika zkrátka ovlivňuje současný životní styl. I proto bude o kolech rozsáhlý článek v připravovaném speciálu Receptáře, který se pod názvem Léto nás baví začne prodávat od poloviny června a předplatitelé jej dostanou do schránek. Nebo tam, kam jim chodí pošta. Článek se jmenuje Ke strojům! a pojednává o tom, jaké kolo se hodí pro ten který účel, kolik to může stát a co dělat pro zdárný návrat.
Je jen škoda, že speciál nevyšel dřív. Tenkrát jsem totiž ten silniční kopec zdolával na horském kole, které jsem si půjčil od syna.

0 komentářů:

Okomentovat