hover animation preload

Jsou tam habaďúry? A každý den?
Jiljí Záruba -

(Pátek, 1. dubna 2011, 12.09 hod.) Divím se, že kolegové z redakce elektronické části Receptáře - tedy z iReceptáře.cz a MojeDilo.cz - nepřipravili nějakou aprílovou legrácku. Na internetu se to přímo nabízí. Ráno ji dáte, večer dementujete, druhý den smáznete a jedete dál. Aprílové žerty jsou tradičně využívány deníky. I když dneska už to není, co bývalo. Do dějin žurnalistiky se třeba zapsal článek, který v druhé polovině osmdesátých let vyšel v tehdejší Mladé frontě a zcela vážně tvrdil, že se bude v Praze bourat budova Národního muzea, protože je potřeba rozšířit magistrálu, a nedosti na tom, město zbourá i Muzeum hlavního města Prahy. Prý taky překáží. Jenže někdy v té době bylo zrovna srovnáno se zemí nádraží Těšnov, respektive to, co z něj po zrušení kolejí zbylo, takže hodně čtenářů článku uvěřilo, začalo nadávat – a vy můžete třikrát hádat komu - a šéfredaktorovi nezbylo než si sbalit fidlátka.
To tady nehrozí. Kdyby třeba kolegyně Mercedes, která připravuje MojeDilo.cz, napsala na iReceptář.cz, jehož součástí je tento blog, že se na stránkách MojeDilo.cz ode dneška již nachází podrobně popsaný postup, jak tam fotonávody může vkládat každý, kdo nějaké má, pak by to byl dobrý fór, ale nikdo by za to nikoho nevyhazoval. Postup tam samozřejmě není a jak se zdá, ještě dlouho nebude, ale stačilo by kouzelné slůvko apríl a bylo by všechno v pohodě?
Ptáte se, proč apríla nedělá časopis Receptář? U měsíčníku je to složitější. I když Receptář vychází vždy prvního v měsíci, máme zjištěno, že ho lidé nečtou jen ten den. Naopak, výtisky čtou kdykoliv, schovávají si je, půjčují, vracejí se k nim, Receptář zkrátka není jen na čtyřiadvacet hodin jako noviny. A kdybychom třeba v dubnovém vydání otiskli, jak je foxteriér drsnosrstý drsný i povahově, a že se Karel Čapek ve své Dášeňce šeredně spletl, neboť tenhle pes trhá, na koho přijde, a od nového roku na něj bude potřeba mít zbrojní pas, mohl by se k informaci dostat někdo třeba v září, nebo v říjnu, nebo taky v únoru, to je jedno, ale každopádně by si řekl, že jsme v redakci poněkud méně informovaní, když otiskujeme takové bláboly. Těžko by hledal následující květnový Receptář, kde by bylo přes celou tiskovou stranu: Apríl!
Tak – a pokud tenhle text čtete 1. dubna, zkuste spolu se mnou kliknout na www.ireceptar.cz nebo na www.mojedilo.cz a pečlivě hledat, jestli tam není nějaká aprílová habaďúra. A když vás to bude bavit, můžete to dělat každý den. Každý den je tam totiž něco nového.

0 komentářů:

Okomentovat