hover animation preload

Ptáček za chybu
Jiljí Záruba -

(Čtvrtek, 24. března 2011, 15.35 hod.) Když člověk utíká za rozjíždějícím se vlakem a dobře ví, že ho stejně nestihne, nemá z toho dobrý pocit. Ovšem jen dokud se nepřerazí o kandelábr. Pak už je mu to jedno. Stejný pocit jsme měli dneska v redakci, když jsme do tiskárny odeslali kompletní výtisk dubnového Receptář a hodinu poté zjistili, že tam máme chybu. V tiskárně nám řekli, že už mají nasvícené plechy a že to tedy předělávat nebudou. Leda za love, kamarádi. A ona je to taková legrační chyba. Až ji čtenář objeví, řekne si: „Jé, ti jsou ale vtipní.“ Anebo: „To měl být vtip? Jako že je toho Apríla?“ Chyby v časopisech rády vznikají tam, kde se něco neustále opakuje. Pořád je tam číslo co čísla totéž, takže redaktor při korekturách předpokládá, že tam bude totéž i tentokrát, čímž pádem si vůbec nevšimne, když je tam najednou něco jiného, něco, co tam být nemá a nikdy ani být nemělo.
Přirovnal bych to k řidičkám - i k některým řidičům, abych byl gender korektní -, které mají naučenou trasu, vědí, kde je jaká značka a jak se kde mají zachovat, a léta si tak jezdí ke spokojenosti své, svého okolí a manželovy peněženky. Pak ovšem stačí vyměnit značku nebo změnit přednost v jízdě a rázem je to jako běh za ujíždějícím vlakem. Jen těch kandelábrů je tam nějak přehuštěno.
Takže chyba. Kdo ji v dubnové Receptáři objeví a napíše mi to v komentáři jako první, tomu pošlu obyčejnou lidskou poštou ptáčka.

0 komentářů:

Okomentovat