hover animation preload

Narozeniny iR: od jahodového krému k včelímu dortu
Jan Tomášek -

Dnes uběhl rok, který je stár dvě léta. Před rokem jsme do internetového vesmíru vypustili nový model elektronického Receptáře. Jeho stavba a příprava posádky trvala zhruba rok. Mimina to mají podobné: Všichni se radují z dortu s jednou svíčkou, ale každému dospělému je jasné, že všechno počalo před 21 měsíci. Nebo tak nějak.
Nový design internetového Receptáře, jeho obsah a funkce přilákaly během roku mnoho nových čtenářů. Někteří už léta sledují tištěný časopis, jiní přibrouzdali internetem. Příliv návštěvníků portálu nás v redakci velmi těší, máme ze své práce radost a těšíme se na další. Čtenáře i práci.
Sluší se připomenout, že na internetu se Receptář objevil prvně v jednoduché podobě už v roce 2002. V květnu téhož roku také na mail uvedený na webu přišel vůbec první čtenářský tip, recept Markéty Kulhankové z Třince na lahodný mražený jahodový krém: Rozmačkáme a sítem propasírujem 150 g jahod a 30 g moučkového cukru. Necháme nabobtnat 2 listy želatiny ve studené vodě a pak je rozpustíme ve 2 lžících koňaku nebo meruňkového likéru. Přidáme jahodové pyré, smícháme a necháme vychladnout. Ušleháme 1/4 l studené šlehačky, opatrně smícháme s jahodami a krém rozdělíme do předem vychlazených (!) misek. Přikryté dáme do mrazáku. Dvacet minut před podáváním přendáme misky do ledničky. Krém ozdobíme šlehačkou a celými jahodami.
A pro srovnání přeskočme do května 2010: Irena Zelenková z Rakovníka vkládá pod článek Dorty: recepty, rady, fotogalerie nápadů několik snímků svých úžasných dortových, slaných a sladkých děl. Je mezi nimi i dort ve tvaru včelího úlu vytvořený k nevídanému lidskému jubileu, ke 101. narozeninám.

0 komentářů:

Okomentovat