hover animation preload

lety na saních
Jan Tomášek -

Snad nepřivolám náhlé oteplení, když už napevno plánuji článek o tom, co se 27. února odehraje v areálu bývalého skokanského můstku u obce Plavy, která leží mezi Železným Brodem a Velkými Hamry na úpatí Jizerských hor. Právě poměrně nízká nadmořská výška a nedostatek sněhu omezují nadšení odvážných mužů a žen, kteří sjíždějí prudký svah, skáčou a letí vzduchem - na vlastnoručně vyrobených saních.
Naposledy tady vzduchem létaly chalupa, stan, táborová kuchyně, kulometné hnízdo, žehlící prkno, rakev a jiné závodní stroje v roce 2006. Dalším ročníkům plavských Letů na saních zabránila až příliš mírná zima. Až teď to vypadá, že sníh vydrží. Soutěžící už staví své modely.
Snad se mi povede ještě před startem nahlédnout do dílny velkohamerské soutěžní stáje Piráti z Karibiku a flotila z Božkova, jejíž hvězdami jsou kapitán Jack "zlitej jako zvíře" Sparrow, kapitán William "obchodník orgány" Turner a pirátská královna Elizabeth "lesklá hadice" Swannová. Pokud se z korzárského doupěte vrátím, budu vás informovat. O konstruktérských fintách, které jsou nezbytné pro to, aby soutěžní stroj zbudovaný obvykle na starých lyžích a dřevěné paletě nejen uspěl u poroty a diváků svým zjevem, ale též aby vydržel vcelku dvě soutěžní kola. Dva nájezdy na hranu zhruba metrového sněhového valu, dva skoky bez odrazu, dva vyvážené lety vzduchem a dva dopady na dojezdovou plochu i dvojnásobný jásot diváků. Viděl jsem tu naposledy mj. mamuta, který skok a let zvládnul s jedním živým pravěkým lovcem na hřbetě a druhým mezi nohama. Ten zvíře kormidloval.

0 komentářů:

Okomentovat