hover animation preload

Já Koblížek, Koblížek, na másle smažený
Jan Tomášek -

na okně chlazený, babičce jsem utekl, dědečkovi jsem utekl, vlkovi jsem utekl, medvědovi jsem utekl, a tobě, liško, taky uteču...
Ale liška řekla: Promiň já špatně slyším, řekni mi to hlasitěji, a tak to koblížek zopakoval. Ale liška dál tvrdila, že neslyší, a požádala Koblížka, aby jí sedl na čumák. On to udělal a zase zpíval svou písničku, ale nedozpíval ji, protože liška pohodila hlavou a snědla ho.

Proč to takhle muselo dopadnout? Protože Koblížek byl rozmazlen máslem. Máslo bývalo v chalupě vzácnost, dědeček s babičkou byli bývali měli Koblížka upéct na sádle a on by jim býval neutekl.

Přišel jsem tomu problému na kloub díky blížícímu se masopustu.

Správný masopustní koblížek je ten smažený na sádle. Na dobrém sádle vyškvařeném doma nebo u spolehlivého řezníka. Tvrdí to Vladimíra Jakouběová, autorka knihy V babiččině kuchyni od Tří králů do Vánoc, ředitelka Muzea Českého ráje v Turnově a hlavně fanda do lidových tradic a obyčejů. Povídal jsem si s ní o masopustních zvyklostech a teď to sepisuji. Dal jsem si pohádkovou pauzu, abych neumdlel hlady.

4 komentářů:

Jiljí Záruba řekl(a)...

Koblížku, koblížku, dělej mezery za tečkami na konci věty. (zkušební komentář)

Jiljí Záruba řekl(a)...

Anebo používej Shift+Enter pro nový odstavec. Perex si s tím neumí poradit. (zkušební komentář)

Jana Martinková řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Jana Martinková řekl(a)...

Koblížku koblížku, na másle smažený, na héře pečený, kolik v sobě tuků máš, tolikrát jsi koblížkem! (Jan Vodňanský) a ono to má být ve skutečnosti sádlo...

Okomentovat